PILOUS ARG 700 DC CF-NC automat pásová pila na kov

Doprava zdarma
Kód produktu: arg700dccfnc Výrobce: Pilous
1 445 000 Kč
1 748 450 Kč s DPH
Na dotaz
ks

Dvousloupová automatická pila pro dělení na 90°

Zobraz detailní popis
  • Zeptejte se odborníka

Detailní popis

Robustní, plně automatizovaná pásová pila s CNC řízením nachází všeobecné uplatnění při průmyslovém dělení velkých sérií i v těch nejtěžších a non stop provozech a to i těžkých obrobků velkých průřezů. Mimořádně tuhá konstrukce ramene pilového pásu v kombinaci s jeho masivním dvousloupovým uložením na lineárních vedeních zaručuje vynikající tuhost celého systému a přesný řez. Přesné podání materiálu garantuje robustní systém podávacího svěráku na lineárních vedeních.

Široký, průmyslový pilový pás 54 x 1,6 mm je vyráběn v mnoha variantách a umožňuje průmyslové dělení široké škály materiálů, včetně nerezu nebo nástrojových ocelí. Pro snadnější posuv těžkých materiálů je ložná plocha vybavena průchozí válečkovou dráhou o nosnosti 8 t/m. Optimální upnutí materiálu během řezu zaručuje plnozdvihový svěrák. Zároveň s čelistí svěráku se na lineárním vedení automaticky nastavuje i pohyblivá vodící kostka pilového pásu. Je tak vždy nejblíže řezu, což přispívá k přesnosti a rychlosti řezu a životnosti pilového pásu. Obě vodící kostky pilového pásu jsou osazeny automatickou regulací přítlaku do řezu. Tento systém snímá aktuální zatížení pilového pásu a zajišťuje automatickou koordinaci ideálního řezného tlaku a posuvu vzhledem k aktuálnímu profilu dělenému materiálu. To výrazně zrychluje a zpřesňuje řez a zvyšuje životnost pilového pásu.
K dosažení maximální produktivity řezání přispívá i možnost nastavení optimální rychlosti pilového pásu pomocí frekvenčního měniče v rozsahu 15–110 m/min. To výrazně ovlivňuje přesnost a rychlost řezu a životnost pilových pásů. Snadné intuitivní ovládání na ergonomickém centrálním ovládacím panelu. Jednoduché vytváření až 99 programů s růz-nými délkami a počty kusů. Po upnutí materiálu se stisknutím jediného spínače provede celý řezací cyklus – start pilového pásu a systému chlazení, provedení řezu, zastavení pilového pásu a chlazení, zvednutí ramene na nastavenou hodnotu nad materiál, rozepnutí svěráku, posuv materiálu na zadanou délku, upnutí materiálu, provedení řezu.
Displej umožňuje sledovat počet uříznutých kusů, rychlost pilového pásu a případná chybová hlášení. Po přepnutí do ručního režimu je možné všechny funkce ovládat i samostatně. Identifikace konce děleného materiálu pomocí optické závory. Velký podstavec a celková masivní konstrukce zaručují mimořádnou stabilitu stroje i při řezání těžkých obrobků. Pro komfortní odvod třísek může být stroj osazen hrablovým dopravníkem třísek. Stroj je vybaven výkonným průmyslovým hydraulickým agregátem. Hydraulický agregát umožňuje i nastavení potřebné síly přítlaku svěráku. Hydraulické napínání pilového pásu zaručuje jeho ideální napnutí.

  • Z důvodu dosažení maximální přesnosti a produktivity je stroj určen jen pro kolmé řezy.
  • Velmi robustní konstrukce stroje tvořená masivními svařenci zaručuje bezpečné pohlcování vibrací.
  • Velký průměr oběžných kol a precizní třístranné tvrdokovové vedení zaručují dlouhodobou životnost pilového pásu a přesnost řezu.
  • Naddimenzované uložení oběžných kol, systému napínacího kola a všech rotačních částí zvyšuje dlouhodobou životnost stroje
  • Tichý a bezúdržbový pohon pilového pásu je zajištěn průmyslovým elektromotorem s kuželočelní převodovkou.
  • K odstraňování třísek z pilového pásu za řezem slouží ocelový okružní kartáček, poháněný průmyslovým motorem se šnekovou převodovkou.
  • Ke stroji je zapojen kompletní chladící systém s výkonným čerpadlem a možností samostatné regulace průtoku na obou vodících kostkách a dalších dvou nastavitelných vývodech. Pro snadné čistění stroje slouží oplachovací pistole. Vana emulze s obsahem cca 100 litrů s výkonným čerpadlem je umístěna v podstavci stroje.
  • Kvalitní osvětlení pracovního prostoru pomocí výkonného LED pásu s krytem.
  • Kontrola správného napnutí nebo přetržení pilového pásu. Při přetržení pilového pásu se stroj automaticky vypne.